Barcelona nakon poraza od Villarreala sve dalje od titule

Nakon ove nevjerovatne utakmice Barcelona zaostaje za Realom deset bodova.

Ekipa Villarreala je slavila protiv Barcelone rezultatom 5:3 u ludoj utakmici španskog prvenstva, koja se igrala u Barceloni.

Gosti su vodili 2:0, Barcelona je preokrenula na 3:2, a onda je uslijedio novi preokret. Golove za pobjedu Villarreal je zabio u 99. i 102. minuti.

Gerard Moreno doveo je Villarreal u vodstvo u 41. minuti. Dugogodišnjem napadaču Villarreala VAR je poništio pogodak 20 minuta prije. Ilias Akhomach je u 54. pogodio za 0:2, no nakon toga je uslijedio preokret. Ilkay Gundogan zabija u 60. minuti za 1:2, Pedri poravnava na 2:2 u 68., a autogolom Erica Baillyja Barcelona dolazi u prednost od 3:2 u 71. minuti.

Goncalo Guedes u 84. minuti poravnava na 3:3 te Barcelona do kraja žestoko pritišće kako bi došla do sva tri boda. No gosti su ti koji slave. Najprije je Alexander Sorloth zabio u 99. minuti za 3:4, a nakon njega i 36-godišnji Jose Luis Morales za konačnih 3:5.

Nakon ove nevjerovatne utakmice Barcelona zaostaje za Realom deset bodova i na trećem je mjestu. Kraljevski klub pobijedio je danas preokretom Las Palmas u gostima. Utakmica je završila rezultatom 2:1.