Valverde i Real slomili Osasunu, prečka spriječila čudesan gol

Real Madrid je savladao Osasunu u 29. kolu La Lige rezultatom 4:2 zahvaljujući tandemu Valverde-Vinicius.

Vinicius je doveo “Galaktikose“ već u četvrtom minutu u prednost. Iskoristio je veliku grešku Katene koji mu je predao loptu, istrčao ispred golmana i lako realizovao stopostotnu priliku.

Osasuna je imala odgovor samo tri minuta kasnije. Potpuno je zaspala odbrana Reala pri izvođenju kornera, a Budimir i Erando su kombinovali sa jedne na drugu stativu, na kraju je hrvatski reprezentativac sa dva metra zakucao loptu u mrežu za izjednačenje domaćina.

Carvajal je posle odlične akcije i fenomenalnog snalaženja Federica Valverdea spoljnjim dijelom desne noge ponovo savladao Herreru i vratio Real u prednost. Do kraja poluvremena je Arnaiz mogao da postigne drugi gol za Osasunu u 41. minutu, ali je Lunin odlično odbranio i sačuvao prednost Madriđanima.

Real je odlučno krenuo u drugo poluvreme, a Federico Valverde je bio posebno razigran. Prvo je asistirao kod gola novopečenom marokanskom reprezentativcu, Brahimu u 61. minutu, a potom je tri minuta kasnije odlično uposlio Viniciusa i Real je ubjedljivo vodio.

Madriđani su ubacili u višu brzinu u drugom poluvremenu i nisu dozvolili domaćinu da se približi golu Andreja Lunina. Mogao je Real i da poveća prednost do kraja meča, ali je promašivao. Na kraju je „Galaktikosima“ pala koncentracija i u prvom minutu nadoknade je Munjoz na dodavanje Aresa smanjio na 4:2.

Priliku je u finišu dobio i turski vunderkind Arda Guler i umalo postigao senzacionalan pogodak. On je šutirao sa polovine terena, ali se lopta „nasadila“ na prečku, što je spriječilo spektakularan pogodak.

Četa Karla Ancelottija se učvrstila na prvoj poziciji, sada imaju 72 boda, deset više od Barcelone, dok je Osasuna deseta sa 36 bodova.