Suspendovan sudija koji nije priznao pobjednički gol Real Madridu

U duelu 27. kola Primere, Valencia i Real Madrid su na Mestalli odigrali 2:2.

Iako se Real vratio iz zaostatka od 2:0, nakon utakmice u fokusu nisu bili događaji na terenu već sudijske odluke.

Sudac Jesus Gil Mazano bio je suočen s teškim odlukama u nadoknadi. U 92. minuti dosudio je kazneni udarac za Valenciju koji je vrlo brzo bio poništen nakon konzultacija s VAR sobom.

Potom je Real krenuo u lov na treći, ujedno i pobjednički pogodak. Sjajni Jude Bellingham zabio je pogodak glavom za 3:2 te naizgled još jednom spasio Real u posljednjim minutama, međutim koji trenutak ranije, Mazano je svirao kraj utakmice te pogodak nije priznat što je razbijesnilo igrače gostujuće ekipe.

Španska Sudijska komisija, Mazanu je odredila suspenziju od dvije utakmice, a nagađa se kako bi naknadno mogao zaraditi i još rigoroziniju kaznu.

Real je unatoč remiju još uvijek s ugodnom prednošću na vrhu španskog prvenstva sa 66 bodova. Prvi pratitelj Girona ima sedam bodova manje, a Barcelona je treća s 58.