Real Madrid kiksao u Sevilli kod Betisa

Real Madrid je po treći put ove sezone osvojio samo bod i s 39 bodova je na vrhu tabele.

Nogometaši Betisa i madridskog Reala odigrali su 1-1 u utakmici 16. kola španskog prvenstva pred više od 50.000 gledalca na stadionu Benito Villamarin u Sevilli.

Vodeća ekipa prvenstva došla je do vodstva u 53. minuti kad je mrežu zatresao Jude Bellingham i došao do svog 12. prvenstvenog pogotka u sezoni. Aitor Ruibal je izjednačio na 1-1 u 66. minuti.

Luka Modrić je do 70. minute nosio kapitensku traku, a tad ga je Carlo Ancelotti zamijenio Danijem Ceballosom.

Bod manje, ali i utakmicu manje, ima Girona koja će u nedjelju gostovati na Olimpijskom stadionu kod trećeplasirane Barcelone.