NIŠTA NOVO U BH. FUDBALU Poraz "Zmajića" na startu kvalifikacija (FOTO)

Mlada selekcije (U21) naše zemlje i Slovenije na Grbavici su odigrale prvu utakmicu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Kao što smo uglavnom i navikli od A i U21 selekcija u posljednje vrijeme, doživjeli smo novi poraz, ovog puta 1:2 protiv Slovenaca protiv kojih smo po kvaliteti i s obzirom na to da igramo kod kuće trebali po svaku cijenu izbjeći poraz odnosno pobijediti.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno s 0:0, u drugom poluvremenu viđena su dva gola u u razmaku od nekoliko minuta. Poveli su naši momci preko Bistrića u 53. da bi Slovenci preko Begića u 68. i Cipota u 72. minuti poveli s 1:2, a tim rezultatom je završena utakmica.

U našoj grupi su još Kipar, Austrija i Francuska.

BiH: Šahinović, Račić (od 46. Omerović), Šušić (od 46. Šukilović), Muharemović, Cvjetinović, Sučić, Šošić (od 85. Sabljić), Bašić, Krdžalić (od 62. Buljubašić), Bristrić i Kahvić (od 71. Čuić).

Slovenija: Turk, Strajnar, Kuzmič, Ratnik, Ilenič, Zeljković, Jevsenak, Sešlar (od 89. Antolin), Cipot (od 73. Brest), Begić (od 81. Đapo) i Bosilj.