Messi nakon utakmice prišao klupi Nizozemske. Zbog onog što je rekao Van Gaalu danima neće biti dobro

Lionel Messi nije bio zadovoljan komentarima koji su stizali iz tabora Nizozemske pred četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Argentina se plasirala u polufinale pošto je poslije boljeg izvođenja penala savladala evropsku selekciju u petak na stadionu Lusail. Iako su „gaučosi“ do 83. minute vodili sa 2:0, uspjeli su Nizozemci da se vrate, te do isteka desetog minuta nadoknade izjednače na 2:2. Tim rezultatom završeni su i produžeci.

Messi je u prvih 90 minuta zabilježio asistenciju i gol, a pogodak je proslavio uz ne tako suptilnu poruku klupi rivala.

Nakon završetka utakmice prišao je Van Gaalu i rekao mu da mnogo priča.

Poslije meča je fudbaler PSG-a otkrio zbog čega je bio ogorčen.

“Osjetio sam nepoštovanje Van Gaala u njegovim komentarima prije utakmice, a neki njihovi igrači su pričali previše tokom meča – rekao je Leo.

“Uvijek poštujem sve, želim da i oni mene poštuju. Van Gaal nije imao poštovanja prema nama.

Van Gal je uoči četvrtfinala sugerisao da je Messi malo pomogao svom timu kada lopta nije u njegovom posjedu.