Zašto je Messi u crnom ogrtaču podigao pehar prvaka svijeta?

Argentina je osvojila Svjetsko prvenstvo nakon što je poslije penala u finalu pobijedila Francusku 4:2. Argentina je vodila 2:0 do 80. minute, da bi onda Kylian Mbappe s dva gola u manje od dvije minute odveo utakmicu u produžetak.

Messi je u 108. minuti vratio Argentinu u vodstvo, a penale je Francuskoj osigurao Kylian Mbappe hat-trickom iz penala u 118. minuti.

Lionel Messi je u svojem drugom finalu s Argentinom došao do naslova prvaka, a nakon utakmice je proglašen najboljim igračem turnira. Čudesni Argentinac postao je prvi igrač u povijesti koji je zabio gol u skupini, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu.

Messiju je FIFA-in predsjednik Gianni Infantino uručio pehar prvaka koji je sa saigračima podigao ogrnut crnim plaštom koji mu je stavio Infantino.

Na društvenim mrežama odmah se počelo pisati o “misterioznom” ogrtaču na Messiju, ali je riječ o “bishtu”, tradicionalnom ogrtaču bogatih katarskih državljana koji ga često nose preko ostatka odjeće.