Messijeva magija u New Jerseyju

Lionel Messi postigao je dva krasna gola, a Argentina pobjedom 3:0 protiv Jamajke u pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo produžila svoj niz utakmica bez poraza na 35.

Jedan od najboljih igrača svijeta svih vremena postigao je dva gola, a redari su morali čak tri puta da intervenišu ne bi li zaustavili navijače da dođu do argentinskog asa.

Argentina je prvo poluvrijeme riješila u svoju korist 1:0. Gol su postigli već u 13 minutu kada je Alvarez odlično reagovao na dodavanje Lautara Martineza. Do kraja ovog deijla igre, najveću šansu je propustio Martinez, čiji je šut samo dva minuta

Prava euforija na tribinama Red Bull Arene u Harisonu u državi New Jersey nastala je u 56. minutu kada je selector Lionel Scaloni odlučio da uvede u igru svog imenjaka Messija.

As Paris Saint Germaina je dočekan ovacijama, a praktično sve vrijeme je skandirano njegovo ime. Messi je svoj status opravdao u 82. i 89. minutu. Prvo je sjajno natračao na jednu loptu i sa ivice šesnaestarca duplirao prednost Gaučosa.

Tačku na meč stavio je minut prije kraja kada je iz slobodnog udarca poslije faula nad njim poslao loptu po zemlju za 3:0. Bio je to njegov 90. gol za nacionalni tim za koji je debitovao 2005., a ovo je bila i njegova jubilarna 100 pobjeda u dresu Argentine.

Otkako je 2. jula 2019. poražena od Brazila u utakmici Copa Americe, Argentina je odigrala 35 utakmica. U njima je ostvarila 25 pobjeda, uključujući i jednu nakon jedanaesteraca, i 10 remija.