Ostalo

Magdeburg je rukometni prvak Evrope

Rukometaši njemačkog Magdeburga u finalu EHF Lige prvaka savladali su Kielce sa 30:29 nakon produžetaka i tako osvojili naslov prvaka.

Poljski prvak je nakon prvog poluvremena imao blagu prednost od 13:15, da bi njemački tim u drugom poluvremenu stizao prednost i na pet minuta do kraja utakmice potpuno preokrenuo. Međutim rukometaši Kielca su uspjeli vratiti prednost na minut prije kraja, ali su u posljednjem napadu igrači Magdeburga pogodili za 26:26 i utakmica je otišla u produžetke, prenio je SC Sport.

Njemački Magdebrug je nakon produžetaka slavio sa 30:29 i tako osvojio svoj četvrti naslov prvaka Evrope.

Magdeburga su do pobjede vodili Kay Smits sa osam golova i Michael Damgaard Nielsen sa šest golova, dok su se kod Kielce istakli Aleks Dušanbajev sa osam golova i Arkadiusz Moryto i Dylan Nahi sa po pet golova.