Kolašinac doživio užas na terenu

Fudbaleri Marseillea savladali su i eliminirali PSG iz Kupa Francuske u najvećem derbiju tamošnjeg fudbala, popularnom Le Classiqueu.

Sudar dva najveća rivala i dva najuspješnija francuska kluba u Marseilleu pripao je domaćem timu kojeg s klupe predvodi Igor Tudor rezultatom 2:1.

Marseille se plasirao u četvrtfinale Kupa, a do pobjede su ga vodili Alexis Sanchez koji je pogodio iz penala u 31. minuti kao i Ruslan Malinovskij, strijelac iz 57. minute. Pogodak za PSG postigao je Sergio Ramos u nadoknadi prvog poluvremena.

Ramosa je čuvao upravo Kolašinac, ali samo na trenutak je okrenuo glavu prije centaršuta Neymara i Špancu je to bilo dovoljno da pobijegne.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac bio je starter kod Marseillea, a zamijenjen je u 63. minuti.