Kolašinac u igru ušao u 83. minuti, pa donio pobjedu Marseilleu u 98.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac golom u 98. minuti donio je pobjedu Marseilleu u meču 15. kola francuske Ligue 1 protiv Monaca u gostima, kada je glavom pogodio za trijumf svog tima rezultatom 3:2.

Marseille je bolje otvorio meč i u 35. minuti golom Sancheza iz slobodnog udarca došao u vodstvo od 1:0, no u finišu prvog poluvremena Monaco se vratio i to golom koji je iz penala postigao Ben Yedder.

Domaći tim dolazi do potpunog preokreta u 72. minuti kada je Volland pogodio za 2:1. Ali je drama na stadionu Louis II tek ulazila u završni čin. Marseille se najprije vraća u rezultatski egal u 83. minuti kada je Veretout pogodio za 2:2.

Uslijedila je sudijska nadoknada, asisten je pokazao šest minuta, već su svi očekivali kraj, kada su gosti iz posljednjeg pokušaja došli do trećeg gola i trijemfu.

Payet je ubacio iz slobodnog udarca, na pravom mjestu našao se Kolašinac koji glavom pogađa za 3:2 i nakon euforiiju Marsejovih tifoza. Kolašinac je u igru ušao u 83. minuti.

Nakon ovog meča, Marseille je na četvrtoj poziciji na tabeli sa 30 osvojenih bodova, jedan manje od Rennesa koji je treći i 11 manje od prvoplasiranog PSG-a.