KONAČNO Budući reprezentativac BiH debitovao u jednoj od najjačih liga svijeta

Fudbaleri Marseillea slavili su pobjedu na gostovanju kod Toulousea u 24. kolu prvenstva Francuske 3:2.

Bio je ovo sjajan meč u kojeg sjajno ulaze domaći igrači i pogotkom Thijsa Dallinge već u trećoj minuti imaju vodstvo od 1:0.

Drugo poluvrijeme donosi mnogo bolju igru Marseillea koji prvo izjednačuje preko Chancela Mbembe u 52. minuti, zatim i preokreće preko Cengiza Undera u 59. minuti. Kada je Nuno Tavares u 79. minuti pogodio za 3:1 činilo se da neće biti drame, ali naprotiv.

Toulouse se vraća u susret golom Ada Onaiwua u 87. minuti i uslijedili su napadi do kraja utakmice, ali nisu uspjeli po treći put da se raduju u ovom meču.

Marseille slavi jako vrijednu pobjedu koja ih ostavlja na pet koraka iza PSG-a, a u sljedećem kolu nas upravo čeka duel dvije najbolje ekipe Francuske u ovom trenutku. Na Velodrom stiže PSG i vidjećemo da li će se prvenstvo potpuno zakomplikovati ili će Sveci napraviti veliki korak ka novoj tituli prvaka.

U ovoj utakmici za Toulouse je prvu utakmicu u prvenstvu Francuske odigrao naš Said Hamulić koji je u 81. minuti zamijenio strijelca prvog pogotka Thijsa Dallingu, dok je Sead Kolašinac na terenu bio do 85. minute kada je ustupio mjesto Ericu Baillyju, prenosi Sport1.