NEVIĐENA DRAMA NA "AHMAD BIN ALIJU" Iranci slavili protiv Velsa golovima u posljednjim sekundama

Selekcije Velsa i Irana odigrale su prvu utakmicu 2. kola u Grupi B Mundijala u Kataru.

Nakon nešto više od 90 minuta prosječne fudbalske predstave pobjedu je slavila selekcija Irana i to pogocima u posljednjim sekundama meča.

Pogađali su Cheshmi u 99. i Rezaeian u 101. minuti meča!

Što se same utakmice tiče, imali su Velšani laganu dominaciju tokom većeg dijela meča, ali i mnogo sreće jer su Iranci dva puta u jednom napadu, u drugom dijelu meča, pogodili stativu. U 86. minuti su Velšani ostali i sa igračem manje kada je Hennessey zaradio crveni karton, a onda je sve krenulo nizbrdo po njih.

U finišu Iranci postižu dva gola i dolaze do vrijednih bodova.

U ovoj grupi danas je na programu još susret Engleske i SAD-a. Velšani su ostali na jednom bodu, dok su Iranci sada sakupili tri boda.

90+12. – Kraj utakmice.

90+11. – GOOOOL! Novi gol u mreži Velšana! Sada je strijelac Rezaeian za 2:0 Irana.

90+9. GOOOL! Cheshmi dovodi Irance u vodstvo!

86. – Ostali su Velšani sa igračem manje jer je Hennessey zaradio direktan crveni karton nakon grubog prekršaja.

82. – Nema golova na Ahmad bin Ali stadioinu. Ovako izgleda utakmica u kojoj se sastanu dva tima koja ne znaju kako se postižu golovi.

65. – U drugom dijelu Iranci mnogo opasnija selekcija.

54. – Mnogo sreće Velšani imaju sada, Iranci su dva puta zaredom pogodili stativu. Prvo je u šansi bio Azmoun, a potom i Gholizadeh.

46. – Nastavljena je ova dosta prosječna fudbalska predstava.

45. – Kraj prvog dijela utakmice u kojem je viđena dominacija Velšana, te poništen gol Irana.

30. – Velšani imaju mnogo više loptu u posjedu, ali im to trenutno ne vrijedi previše.

16. – Poveli su Iranci, ali im je gol poništen zbog ofsajda.

12. – Sve više pritišću Velšani zadnju liniju Iranac.