KATAR 2022 / Kostarika srušila bezidejni Japan

Fudbalske selekcije Japana i Kostarike danas su od 11 sati igrale drugo kolo grupe E Svjetskog prvenstva u Kataru. S minimalnih 1:0 iznenađujuće je bila bolja Kostarika.

Strijelac jedinog gola iz 81. minute bio je Keysher Fuller koji je sjajno pogodio sa 15-ak metara.

Radilo se o reprezentacijama koje su u ovu utakmicu ušle s potpuno različitim raspoloženjima.

Japanci su iznenađujuće nokautirali Njemačku (2:1), dok je Kostarika potpuno razbijena od Španije (0:7).

Ovo je bilo početnih jedanaest u obje reprezentacije:

JAPAN (4-2-3-1): Gonda – Yamane, Itakura, Yoshida, Nagatomo – Endo, Morita – Doan, Kamada, Soma – Ueda;

KOSTARIKA (4-4-2): Navas – Watson, Duarte, Calvo, Oviedo – Fuller, Borges, Tejeda, Torres – Campbell, Contreras.

U nastavku teksta mogli ste pratiti najinteresantnije detalje s ovog meča koji je igran na stadionu “Ahmad bin Ali Stadium” u Al Rayyanu:

90+7′ Kraj utakmice. Kostarika je slavila nad Japanom sa minimalnih 1:0.

90’+ Još šest minuta nade za Japance da mogu izbjeći poraz.

88′ Kakva prilika za Japan, ali Kostarikanci su se uspjeli nekako odbraniti.

81′ Gooooool! Kostarika je povela! Keysher Fuller je sjajno pogodio sa nekih 15-ak metara. Golman Japana samo je uspio malo dohvatiti loptu koja je završila iza njegovih leđa.

79′ Na tribinama stadiona vlada fantastična atmosfera.

75′ Svega 15 minuta plus sudijska nadoknada ostalo je bezidejnim Japancima da probiju odbranu Kostarike i dođu do pobjedonosnog gola.

63′ Gol Kostarikanaca visi u zraku.

49′ Japan je, čini se, sve karte bacio u napad. Znatno je opasniji na početku drugog dijela.

46′ I odmah u prvoj minuti nastavka i prvi šut u okvir gola, ali Keylor Navas odlično je intervenisao i spriječio vodstvo Japanaca.

46′ Engleski sudija Michael Oliver dao je znak za početak drugog poluvremena.

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Požutio je sada i Miki Yamane iz Japana.

41′ Prvi žuti karton na utakmici. Nakon jednog ružnog starta nad protivničkim igračem, zaradio ga je Anthony Contreras (Kostarika).

32′ Kostarika je totalno bezopasna, uglavnom se igra na njenoj polovini terena. Nijedna od ekipa i dalje nije uputila šut prema golu.

20′ Na terenu je nešto konkretniji Japan.

10′ Iza nas je desetak minuta susreta bez većih uzbuđenja.

1′ Počela je utakmica.