KATAR 2022 / Belgija bez ispaljenog metka pala u Dohi, Maroko ni u drugom susretu nije primio gol

Belgija i Maroko od 14 sati igrali su drugo kolo grupe F Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru. Slavio je Maroko sa 2:0.

Strijelci za Lavove Atlasa bili su Sabiri u 73. i Aboukhlal u drugoj minuti sudijske nadoknade.

U prvom kolu Belgijanci su uz mnogo muke savladali Kanadu (1:0), dok su Marokanci s Hrvatskom odigrali susret bez golova.

Bio je ovo četvrti ogled Belgije i Maroka, a posljednji put igrali su 2008. godine. U prijateljskom meču tada je izdominirao Maroko i Belgiju deklasirao sa 4:1.

Ovo su bili početni sastavi za današnji meč koji je igran na stadionu “Al Thumama” u Dohi:

BELGIJA: Courtois – Castagne, Alderweireld, Vertonghen – Meunier, T. Hazard, Witsel, Onana – De Bruyne, E. Hazard, Batshuayi;

MAROKO: Bounou – Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui- Ounahi, Amrabat, Amallah – Ziyech, En-Nesyri, Boufal.

U nastavku teksta mogli ste pratiti najinteresantnije detalje s meča Crvenih đavola i Lavova Atlasa:

90+6′ Kraj utakmice. Maroko je pobijedio Belgiju sa 2:0.

90+2′ Goooooooooooool. Maroko je udvostručio prednost. Pogodio je Aboukhlal.

90+‘ Igrat će se još pet minuta sudijskog vremena.

81‘ Roberto Martinez sve karte baca u napad. Uveo je nedovoljno oporavljenog Romelua Lukakua umjesto Meuniera.

73′ Goooooooooool! Maroko je ponovo pogodio, ali ovaj put VAR nije pomogao Belgiji. Sabiri je bio precizan iz slobodnjaka.

67‘ Nova šansa za Belgiju. Batshuayi je pokušao iz okreta, ali mu je udarac blokiran.

65‘ Mertens je dobro šutirao, no još jednom je reagovao marokanski golman.

57‘ Sve je opasniji Maroko! Boufal se ušetao u šesnaesterac i sa 13-14 metara opalio tik uz suprotnu stativu.

52‘ Hazard silovito šutira sa 15-ak metara iskosa, ali brani golman Maroka.

50‘ Ziyech opet isprobava svoj šut s vrha šesnaesterca, ali Courtois je bio spreman.

46′ Nastavljen je meč u Dohi.

45+4 Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 0:0.

45+4′ Na žalost igrača Maroka, VAR tehnologija poništila im je gol zbog ofsajda u kojem se našao Saiss.

45+1Goooooooooool. Maroko je poveo! Ziyech je pogodio iz slobodnog udarca.

35′ Hakimi je izbio sam pred golmana, no šutirao je visoko preko gola.

29′ Žuti karton za belgijskog reprezentativca Onanu.

28′ Uzvraća i Maroko, ali udarac Boufala ide preko gola.

23′ Courtois se sada poigravao pred svojim golom i driblingom izbacio En-Nesyrija. Bio je to jako riskantan potez.

19‘ Meunier je šutirao sa 16 metara, ali tačno u golmana.

17′ Onana je šutirao glavom nakon kornera, ali njegov pokušaj nije urodio plodom.

16′ Omjer u kornerima je 5:0 za Belgiju.

13′ Crveni đavoli polako pritišću Maroko i pokušavaju postići gol iz brojnih kornera i prekida.

7′ Maroko je nešto agresivniji i nekoliko puta našao se pred golom Belgije. No, najbolju šansu imao je Batshuayi čiji udarac brani Bono.