Jedan je od najboljih bh. fudbalera u ovom trenutku, nikada nije zaigrao za Zmajeve, a sinoć je zaustavio veliki Porto

Nekadašnji fudbaler Željezničara i bivši U21 reprezentativac BiH Nermin Zolotić (29) igra odlično u portugalskom šampionatu.

Njegov klub Casa Pia je u subotu odigrao 0:0 na svom terenu protiv favoriziranog Porta, a Zolotić je proglašen za igrača utakmice.

Nermin je na terenu proveo svih 90 minuta i to na poziciji stopera.

Porto je kompletno drugo poluvrijeme imao igrača više, jer je fudbaler domaćih Soares dobio drugi žuti karton pred kraj prvog poluvremena, ali su Zolotić i saigrači izdržali sve napade i došli do velikog boda.

Zolotić, koji nema nijedan nastup za A selekciju BiH, je ove sezone odigrao 12 utakmica u portugalskom šampionatu.

Momčad Casa Pia se poslije 15 odigranih kola nalazi na sjajnom petom mjestu sa 27 bodova.