Šokantne scene u jednoj od najjačih liga svijeta: Ugasili VAR, a onda sudiji preko telefona javili šta da uradi

Sudija je bio prisiljen koristiti mobitel tokom VAR provjere u bizarnim i haotičnim scenama iz Portugala.

Utakmica portugalske Primeire lige između Porta i Arouce završila je 1-1, ali je dominirala kontroverza u kojoj su domaćini zahtijevali da se rezultat “poništi”.

Arouca je prvi zabio preko Crista Gonzaleza u 83. minuti prije nego što su stvari krenule užurbanim i jedinstvenim obratom.

Porto je dobio jedanaesterac u 90. minuti, a VAR je odlučio preispitati tu odluku.

Sudija Miguel Nogueira tada je pozvan do monitora uz teren, ali se činilo da nije mogao komunicirati s VAR središtem zbog tehničke pogreške.

Nakon dužeg odgađanja, dužnosniku je tada uručen mobilni telefon te je s kolegama dužnosnicima razgovarao o mogućoj kazni.

Nogueira je odlučio poništiti vlastitu odluku i nije dobio udarac s bijele tačke.

Drama se nastavila jer je Porto u 106. minuti dobio još jedan jedanaesterac.

Ovog puta udarac penal je ostao, ali udarac Wendersona Galena je odbranio Ignacio De Arruabarrena, a Arouca je mislila da ima tri boda u džepu.

Porto je nastavio vršiti pritisak i na kraju izjednačio kada je Evanilson pogodio 119. minuti.

Na kraju je odsviran posljednji zvižduk nakon 22 minute sudijske nadoknade.