Sport

Porto savladao Atletico i izbacio ga iz svih evropskih takmičenja

Porto je u šestom kolu pobijedio Atletico Madrid 2:1 te je s 12 bodova osvojio skupinu B i plasirao se u osminu finala Lige prvaka.

S drugog mjesta u nokaut-fazu ide Club Brugge, koji je u zadnjoj utakmici grupne faze odigrao 0:0 s Bayerom. Klubu iz Leverkusena pripalo je treće mjesto, što znači da će na proljeće igrati Europa ligu, dok Atletico ispada iz svih europskih natjecanja.

Porto u 20 minuta riješio utakmicu

Porto je protiv momčadi trenera Diega Simeonea poveo već u petoj minuti golom Mehdija Taremija. Iranski nogometaš nije imao težak zadatak spremiti loptu u nebranjenu mrežu nakon duge akcije njegove momčadi, a asistirao mu je Evanilson, koji je loptu dodao u peterac.

Na 2:0 u 24. minuti povisio je Stephen Eustaquio. Galeno je iskoristio pogrešku Stefana Savića, koji nije izbio loptu upućenu iz zadnje linije portugalskog kluba, te se sjurio prema šesnaestercu Atletica. Prizemnom loptom u sredini je pronašao Eustaquija, a on pogodio donji desni kut za 2:0, rezultat s kojim se otišlo na poluvremenu.

Atletico je u drugom dijelu igrao puno bolje nego u prvih 45 minuta. Imao je nekoliko prilika pa i poništeni pogodak Antoinea Griezmanna, a poraz je ublažio u petoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja iz kornera, kada je zabio Savić. S druge strane, Porto je mogao doći do uvjerljivije pobjede, ali je golman Jan Oblak dobro reagirao.

Club Brugge najveće iznenađenje Lige prvaka

Club Brugge je pobjedom nad Bayerom mogao pomoći Atleticu i osigurati mu treće mjesto. No, kako se to nije dogodilo, njemački prvoligaš osvojio je bod u utakmici bez golova. Sada ima pet bodova, kao i madridska momčad, ali mu je pripalo treće mjesto zbog boljeg međusobnog omjera.

Belgijski klub je najveće iznenađenje Lige prvaka jer je u šest utakmica skupine B doživio svega jedan poraz, i to od prvoplasiranog Porta (4:0).