I Pjanić je vjerojatno zabezeknut onim što mu je Xavi napravio

Fudbaleri Barcelone u 4. kolu španske La Lige savladali su u gostima Sevillu sa uvjerljivih 0:3. Reprezentativac BiH Miralem Pjanić ponovo nije dobio niti minute za igru...

Pjanić nije ni zamjena za Busquetsa, već je treći, četvrti izbor Xavija.

Sevilla je u prvih 20 minuta bila bolji rival, a propustila je nekoliko izglednih prilika.

Ipak, nakon toga stigla je kazna za promašaje, a hladan tuš za domaće navijače. Igrala se 21. minuta kada je sjajno pogodio Brazilac Raphinha.

Na 2:0 je u 36. minuti povisio Robert Lewandowski nakon proigravanja Koundea, da bi konačlan rezultat nakon još jedne asistencije u 50. minuti postavio Garcia.

Barcelona je tako upisala treću pobjedu ove sezone i sada zauzima drugu poziciju na tabeli sa 10 bodova. Sevilla je tek 17. sa samo jednim bodom.