Mundo Deportivo otkrio sastav Barcelone, Pjanić u nevjerici

Barcelona je u prvom kolu odigrala samo 0:0 protiv Raya, a Miralem Pjanić nije dobio šansu za igru.

Ipak, kapiten Busquets je dobio crveni karton, pa španski mediji najavljuju da će Miralem večeras nastupiti od prve minute.

Mundo Deportivo jutros je objavio vjerovatni sastav, a Miralem Pjanić će zaigrati od prve minute na poziciji Busquetsa.

Trener Barce Xavi Hernandez uoči utakmice nije htio otkriti ko će igrati umjesto Busquetsa, ali je spomenuo Pjanića kao jednog od mogućih startera.

Pored Pjanića, Mundo najavljuje da će večeras u sastavu od prve minute biti još Frenkie de Jong i Ansu Fati.

Real Sociedad je, za razliku od Barce, uspješno počeo novu sezonu. Tim iz Baskije je u prvom kolu savladao u gostima Cadiz sa 1:0.

Međusobni dueli ova dva tima uvijek donose dobar fudbal i gledatelji često vide veliki broj golova.

Barcelona je tako u martu prošle godine gostovala u Sociedadu i slavila sa čak 6:1.

Spomenimo da trener domaćih večeras ne može računati na povrijeđene Oyarzabala i Rica, dok će Barceloni nedostajati spomenuti Busquets, Dest te Kounde.