FK Borac slavio i u Konjicu - Odlučio jedan pogodak

Danas je u Konjicu odigran drugi meč 15. kola Premijer lige naše zemlje, a snage su odmjerili FK Igman i FK Borac.

Na kraju je FK Borac slavio 1:0, iako smo vidjeli mnogo prilika po zaista teškom terenu, a domaći su imali mnogo zamjerki na dijeljenje pravde glavnog sudije meča Kazlagića. U nekim situacijama bespotrebno, ali u nekim sasvim opravdano.

Denković je prvi zaprijetio za domaće u sedmoj minuti, a zatim uzvraća Lukić, no ostalo je 0:0. Nakon toga Borac prijeti preko Lukića i Blagaića, a na drugoj strani Denković je bio u dobroj šansi, ali spetljao se i lopta mu je pobjegla.

U 25. minuti Borac je poveo. Jurilj ubacuje, Lukić prebacuje do Čavića, a ovaj je neometan zatresao mrežu golmana Igmana Ćemana. Deset minuta kasnije velika šansa za Blagaića, ali Ćeman ovaj put spašava svoj tim.

Ostalo je 1:0 nakon prvog dijela, uz brojne zvižduke domaćih navijača ka sudiji Mirzi Kazlagiću, a prije odlaska u svlačionicu i Edis Mulalić je imao šta prigovoriti sudiji iz Cazina.

Igman je bolje otvorio drugi dio, prijetio, te bio opasniji, no nije mogao do pogotka. U 60. minuti šansa za goste, Jurilj ubacuje, Lukić malo kasno i ostalo je 0:1.

U 71. minuti šansa za goste, Grahovac ubacuje, no odbrana Igmana u zadnji čas čisti i izbija u korner. Nakon kornera pokušava Kvržić, ali ponovo su domaći spasili.

Do kraja dosta prekida, dosta nervoze na terenu, a igrači Borca većinom su ležali te čiste igre i nije bilo puno. Na kraju je crveni karton dobio i Zajko Zeba, a gotova cijela klupa Igmana je žestoko krenula ka sudiji Kazlagiću u posljednjim minutama. Sudijska nadoknada od četiri minute se zbog prekida gotovo nije ni igrala, no nije to “natjeralo” Kazlagića da produži susret.

Borac je slavio 1:0, te zadržao prednost nad FK Sarajevo i HŠK Zrinjski, a Kazlagić je u svlačionicu sa svojim pomoćnicima otišao u pratnji redara.

U narednom kolu Borac gostuje Slogi iz Doboja, dok će Igman u goste Posušju.