Borac uz pomoć Suljića savladao Velež, sudije ponovo bile banjalučki "anđeo čuvar"

Borac je u Banja Luci ugostio večeras ekipu Veleža i ostvario pobjedu 2:0 te ostao na prvoj poziciji na premijerligaškoj tabeli.

Veliku pomoć Borac je imao u vidu igrača Veleža, Asmira Suljića, koji je bio jako neoprezan i već u prvih 20 minuta igre zaradio da žuta kartona i ostavio svoj tim s 10 igrača.

Borac je do vodstva stigao u 52. minuti lijepim golom Kvržića. Pobjedu je potvrdio Vranješ u sudijskoj nadoknadi. Tokom utakmice Velež je često i s 10 igrača bio bolji tim i stekao se dojam da je glup potez Suljića definitivno odlučio meč.

Naravno, ni ova utakmica Borca nije mogla proći bez bruke i sramote u vidu bh. sudija. Sredinom drugog poluvremena fudbaler Veleža Guliashvili je bio u napadu na nekih 20 metara od gola kada ga je pokosio Herrera. Sudija Aleksandar Njegomirović nije svirao čak ni obični faul!

O “rak rani” našeg fudbala, “sjeckanju” igre, suvišno je više i trošiti riječi i slova.

Borac: Mijatović, Kvržić, Jokić, Čelić, Herrera, Nišić (od 62. Vranješ), Čavić, Terzić (od 62. Barsky), Grahovac (od 91. Blagaić), Hrelja (od 78. Mihajlović) i Lukić (od 79. Fićović).

Velež: Hadžikić, Oreč, Mahmić, Hrkać, Šturm (od 87. Halilagić), Vehabović, Pršeš (od 70. E. Halilović), Mlinarić (od 70. D. Halilović), Suljić, Guliashvilli (od 77. Peco) i Haskić (od 46. Džafić).