Velež pregazio Slogu, junak trostruki strijelac Nermin Haskić

Fudbaleri Veleža savladali su u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Sloge iz Doboja rezultatom 4:2.

Meč je odigran na stadionu Rođeni.

U neočekivanom problemu uoči početka ovog susreta našao se FK Velež, naime na stadionu Rođeni došlo je do prekida u snadbijevanju električnom energijom, zbog čega je i samo odigravanje utakmice bilo pod znakom pitanja, ipak zahvaljujući brzom reakcijom dežurne službe JP Elektroprivreda BiH, problemi otklonjeni te je utakmica započela kako je i prvobitno planirano u 20:45.

Od prve minute za domaće zaigrali su: Hadžikić, Oreč, Hrkać, Mahmić, Šturm, Vehabović, Halilović, Pršeš, Suljić, Guliashvili, Haskić. Dok su za goste nastupili: Šćekić, Milojević, Batar, Nikolić, Grabež, Redžić, Dujakovic, Jović, Popara, Šipovac, Vidić.

Prva šansa viđena je u 10. minuti, sa druge strane je Šipovac pobjegao svom čuvaru i šutirao sa nekoliko metara iskosa, ali odbranio je Hadžikić. U 17. minuti Velež dolazi u vodstvo. Hrkač je centrirao, a Haskić se sjajno snašao pred golom i pogodio za 1:0.

Ponovo Sloga prijeti ovoga puta preko Dejana Vidića koji je sjajno šutirao za 16 metara, ali lopta je otišla malo pored stative Veležovog gola. Velež je imao odličan napad u 28.minutu, Guliashvili je na kraju dobro šutirao sa nekih 14 metara, malo iskosa, ali odbranio je to golman gostujuće ekipe. U 30. minuti pokušao je Šturm iz slobodnjaka ali je na mjestu bio Ščekić.

Gosti dolaze do poravnanja u 37. minuti, odličnu akciju gostiju na kraju je krunisao Jović koji je sjajno šutirao u suprotni ugao i pogodio za 1:1.

Veležu je trebalo samo četiri minuta da stigne do novog vodstva, Halilović je fauliran na nekih 17 metara iskosa. Šturm je izveo slobodnjak, a Haskić je bio na pravom mjestu i po drugi put je savladao Ščekića – 2:1. Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Sloga sjajno otvara drugo poluvrijeme, Dejan Vidić nastavlja svoju fenomenalnu golgetersku seriju i pogađa za 2:2 u 53. minuti. U 65. minuti Mlinarić je sjajno šutira glavom ali Ščekić je fenomenalno odbranio.

U 68. minuti desio se ponovo nestanak struje, te su igrači otišli u svlačionicu, nakon desetominutnog prekida susret je bio nastavljen. Velež do novog vodstva dolazi u 86. minuti svoj hat-trick upotpunio je večeras sjajni Nermin Haskić koji je dobio jednu loptu na ivici šesnaesterca, oslobodio se svog čuvara i pogodio malu mrežiću – 3:2.

Zbog prekida, utakmica je produžena 13 minuta. U 99. minuti Baranov je srušio Šturma, a arbitar Dragan Kesić pokazao je na “kreč”, Adnan Džafić je šutirao, no udarac sa bijele tačke odbranio je Ščekić. Samo par sekundi nakon promašenog jedanaesterca Džafić se iskupio publici, gosti su krenuli po pogodak, neko od fudbalera Veleža je izbacio loptu sa svoje polovine, a Džafić je izbjegao ofsajd zamku i pogodio za 4:2.

Velež u narednom kolu gostuje u Banja Luci ekipi Borca, dok će Sloga u Doboju dočekati GOŠK, piše N1.