Sloga slavila protiv Širokog Brijega

U prvom odigranom susretu 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Sloga Doboj savladala je Široki Brijeg minimalnim rezultatom – 1:0.

Domaći su utakmicu počeli u sastavu: Trako, Nikoli, Redžić, Baranov, Karać, Dujaković S., Popara, Milanović, Kvesić, Jović i Vidić. Dok su za goste nastupili: Bender, Pranjić, Capan, Chinedu, Kpan, Šuto, Matić, Buljan, Mamić, Musa, Dadić.

Široki Brijeg je bio bolja ekipa u prvom poluvremenu. Već u prvih 5 minuta susreta šansu za goste imali su Chinedu, a za domaće Jović, ali ostalo je 0:0. U 15. minuti pokušao je i Kpan, ali nije bio precizan. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

Na otvaranju drugog dijela zaprijetili su domaći sa distance, no lopta namon udarca sa nekih 25 metara ide daleko od gola Širokog. Nakon toga gosti su ponovo preuzeli inicijativu. Šok za goste uslijedio je u 64. minuti, najbolji pojedinac u redovima domaćina, Toni Jović, pogodio je za veliku radost maloborojne publike.

U nastavku utakmice gosti su i dalje imali inicijativu, no nisu uspjeli stići do izjednačujućeg pogotka.