Široki poveo ali ipak Borac preokretom na domaćem terenu rezervisao mjesto u finalu Kupa BiH 2:1

U prvom meču bilo je 3:1 za Borac, Širokobriježani su sada došli bez pola tima i jasno je bilo da je Borac favorit, ali poprilično su se namučili u aktuelnom lideru Wwin lige. Na kraju je završilo preokretom Borca 2:1.

Prvo poluvrijeme donijelo je loš nogomet, a tempo je ometala i kiša.

Gosti su prvi zaprijetili i to preko Bagarića, no nema pogotka. U 22. minuti prijeti za Široki Brijeg i Mišić, ali brani golman Borca Milošević.

Borca je držao loptu u svojim nogama, jasno je Banjalučanima bilo da mogu mirno privesti meč, a u 42. minuti imali su sjajnu priliku, no Pejović iz voleja šutira preko gola.

Pred sami kraj prvog dijela agilni Mišić šutira preko prečke gostiju.

Drugi dio Borac otvara dobrom šansom za Lukića. Prošao je i golmana, ali otišao previše u stranu, te su se gosti uspjeli u posljednji čas spasiti.

Nakon toga u šansi i Vranješ, ali ide to preko gola.

Široki se probudio nakon toga, izblokiran je pred samim golom Tomića, da bi zatim glavni sudija pokazao na faul za goste sa vrha kaznenog prostora. Lopta je uzeo Mišić, pravo u živi zid, a zatim na odbijenu udarac brani golman Milošević.

U 69. minuti zatresla se mreža gostiju. Mišić ubacuje, sam je ostao Marko Matić i glavom pogađa za 1:0, te vraća nadu gostima da mogu napraviti senzaciju.

Uzvratio je odmah Borac, ali blokiraju gosti i to je korner poslije udarca Kvržića.

Nakon toga u 75. minuti agilni Hrelja je oboren, a nakon tog slobodnjaka odbijena lopta dolazi do Fičovića koji majstorski pogađa za 1:1.

Sve je tada bilo riješeno i jasno je bilo da Široki neće moći napraviti senzaciju.

Pred sami kraj Damir Hrelja nakon lijepe akcije pogađa za 2:1 i donosi svom timu pobjedu. Hrelja je šansu dobio sa klupe i unio živost u igru aktuelnog lidera, te je na kraju nagrađen pobjedonosnim pogotkom.

U drugom revanš meču polufinala sutra igraju Zrinjski i Sloga Doboj. U prvom meču bilo je 0:0, a već u četvrtak ćemo saznati ko će biti domaćin prvog meča u finalu.