Sarajevo izgubilo u Doboju: Sloga postigla tri gola Bordo timu

Sloga je savladala Sarajevo u drugom meču 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica u Doboju pripala je domaćoj ekipi 3:0.

Prvo poluvrijeme gosti sa Koševa nisu pružili dobru predstavu. Ekipa Simona Rožmana nije uputila udarac u okvir gola Dobojlija, a prijetili su golu šest puta.

Domaći su bili konkretniji u prvih 45 minuta. Šutirali su četiri puta ka golu Sarajeva, od toga su tri lopte išle u okvir gola.

Jedini gol viđen je nakon četiri minute igre. Sloga je nakon brze kontre došlu do prednosti. Jović je fantastično pronašao Vidića koji je malo iskosa silovitim šutem pogodio mrežu Šahinovića.

Četiri izmjena napravio je Rožman na startu drugog poluvremena, ali ni to nije donijelo nikakav rezultat gostima.

Prvi šut u okvir gola domaćih uputio Hasić na isteku sat vremena igre, ali bez problema je loš udarac fudbalera gostiju odbranio Trako.

Sastav Vlade Jagodića riješio je utakmicu 79. minutu. Poslije jednog ubačaja iz prekida, Milanović je prebacio loptu sa prve stative do Nikolića, koji matira Šahinovića za 2:0.

Katastrofalna greška odbrane Sarajeva skupo je koštala tim, a sve su kaznili fudbaleri Sloge. Šipovac je pogodio u 90. minuti za konačnih 3:0.

Sloga je sada šesta na tabeli sa 18 bodova, a Sarajevo je drugo i ima 23 boda, tri manje od vodećeg Borca, a Banjalučani imaju i utakmocu manje, večeras dočekuju Široki, piše N1.