ZAVRŠENA KOMEDIJA U MODRIČI Borac se "prošetao" do bodova protiv Sloge

Banjalučki Borac prekinuo je niz nepobjedivosti dobojske Sloge na domaćem terenu koji traje od starta sezone.

Sloga je prije utakmice sa Borcem imala sedam domaćih pobjeda, ali su Banjalučani večeras u Modriči s lakoćom slavili sa 4:0 i učvrstili se na liderskoj pozicji tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine, prenio je Faktor.

Kiša golova u Modriči viđena je u prvom poluvremenu.

Herrera je načeo Slogu lijepim pogotkom iz slobodnjaka u devetoj minuti, prednost je u 18. minutu uduplao Lukić, u 28. minuti pogodio je Blagaić, a u 39. Grahovac.

U drugom dijelu tempo je očekivano pao, a Sloga “napadnuta” virozom i kartonima nije mogla ni do počasnog pogotka unatoč brojnim pokušajima.

Borac je stigao do 12. pobjede u sezoni, a Sloga je upisala osmi poraz. Tim Vlade Jagodića ostao je na osam pobjeda, a interesantno Sloga je u dosadašnjem dijelu prvenstva bez remija.

U narednom kolu Borac gostuje u Ugljeviku kod Zvijezde 09, a Sloga dočekuje Posušje.

Tako je okončana još jedna komedija u Premijer ligi BiH, komedija o kojoj se pričalo danima prije utakmice, kada su iz Sloge nagovjestili da je ekipa prehlađena, povrijeđena, desetkovana… a danas su na terenu stadiona u Modriči viđeni i neki blago rečeno “smiješni pogoci” u mreži ekipe koja je ove sezone u nekim mečevima “rasturala” ekipe iz vrha tabele.