DEBAKL PLAVIH Željezničar pao u Doboju bez ispaljenog metka

Fudbaleri Željezničara nastavili su niz loših rezultata današnjim porazom u zaostaloj utakmici 2. kola Premijer lige BiH u Doboju gdje su poraženi s čak 3:0 od domaće Sloge.

Tako je dobojski tim nanio ekipi Nermina Bašića treći vezani poraz, a više od lošeg rezultata danas Bašića treba brinuti katastrofalni pristup ekipe, posebno u prvom poluvremenu, javlja Sc Sport.

Prva je prijetila Sloga, kojoj se ukazala šansa nakon velike greške Amoaha u 2. minuti. Vidić je šutirao, ali nije previše namučio Muftića.

U 11. minuti Nikolić skače nakon kornera i šutira, ali pravo u Muftića.

U narednom napadu Grabež ubacuje, a Vidić glavom šutira pored gola. U 15. minuti je mnogo sreće imao nevjerovatno loši Željezničar. Jović je šutirao i pogodio stativu, a potom udarac Šipovca brani Muftić.

Prva manja opasnost pred golom Dobojlija viđena je tek u 28. minuti. Mekić je centrirao, a Šćekić boksuje loptu.

U 36. minuti je Muftić spasio Želju. Nakon centaršuta s desne strane Jović je centrirao, a mladi golman paradom spašava svoj gol.

Do pogotka je Sloga stigla u 43. minuti. Muftić je katastrofalno reagovao prilikom ispucavanja i dodao loptu do Jovića, koji je potom zakucava u rašlje gola za 1:0.

Bolje je Željezničar ušao u drugo poluvrijeme, ali gore od onog što je igrao u prvom nije ni moglo biti.

Igralo se uglavnom na polovini Dobojlija, ali nedostajalo je kreacije Plavima i prilike su se teško stvarale.

Prvu su imali u 52. minuti kada je Ćosića zaustavio Šćekić. Rezervista Allyson je u 66. minuti s distance oprobao svoj udarac, ali lagan je to plijen bio za golmana domaćih.

Uslijedila je stopostotna šansa za Slogu na drugoj strani. Jović je dugo ‘lomio’ Cocalića, na kraju šutirao u bliži ugao, a Muftić to brani.

Nakon kornera nije bilo spasa za Plave. Gorostas Vidić je skočio i s četiri metra glavom loptu zakucao u mrežu nakon ubačaja Jovića.

U 84. minuti je AlJaber mogao do prvijenca, ali izblokiran je u izglednoj poziciji. Potom AlJaber u 87. minuti sjajno odigrava za Allysona, a Brazilčev šut brani Šćekić lijepom paradom.

AlJaber se opet našao u šansi u 90. minuti nakon pasa Štilića, ali loše se snašao.

Allyson pravi veliku glupost u 94. minuti i faulira Baranova u kaznenom prostoru za jedanaesterac. Vidić je namjestio loptu na bijelu tačku i zakucao je u mrežu za velikih 3:0.

Sloga se tako poravnala na tabeli sa Željom, pošto oba tima sada imaju po 9 bodova.

Sloga Meridian: Šćekić, Nikolić (od 82. Milojević), Šipovac (od 61. Dujaković), Redžić, Karać, Popara (od 89. Perković), Batar, Milanović, Grabež (od 82. Kvesić), Jović (od 88. Baranov) i Vidić.

Željezničar: Muftić, Ovčina (od 71. AlJaber), Cocalić, Dubačkić, Jašarević, Mekić, Rustemović (od 59. Štilić), Drljo (od 59. Gasal), Ćosić, Amoah (od 71. Turanjanin) i Haračić (od 59. Allyson).