Slaba igra Željezničara koštala ga primljenog gola od Sloge

Fudbaleri Sloge su u utakmicu sa Željezničarom ušli dosta agresivno, a to im je u prvim minutama moglo donijeti i vodstvo.

Vidić je bio u dobroj poziciji i odlučio šutirati sa ivice šesnaesterca, ali srećom po Želju, Muftić je pročitao njegovu namjeru i uspio ukrotiti loptu.

Nakon više od 20 minuta utakmice Sloge i Željezničara mreže i dalje miruju, ali zahvaljujući ogromnoj količini sreće za goste sa Grbavice.

Sloga je fantastično ušla u današnju utakmicu i u prvih 15-tak minuta stvorila tri ozbilje šanse.

Prvu je imao Vidić u 2. minuti nakon greške Amoaha, ali je Muftić odbranio njegov udarac.Deset minuta kasnije zaprijetio je ponovo Vidić koji je iz dobre pozicije glavom šutirao pored gola, da bi dvije minute nakon toga stopostotnu priliku imao i Jović, ali je njegov udarac zaustavila stativa.Fudbaleri Sloge su u finišu prvog poluvremena došli do zasluženog vodstva protiv ekipe Željezničara, piše Sport1.

Sloga je tokom cijelog poluvremena bila daleko bolji tim koji je stvarao šanse pred golom plavih, a do prednosti je došla u 43. minuti susreta.

Muftić je loše ispucao loptu, ona je došla do Jovića koji je sa 20-tak metara udaljenosti povukao istu, uvukao se u šesnaesterac i sjajnim udarcem savladao golmana Željezničara za 1:0, javlja Sport1.