Fiorentina srušila Boginju, Kolašinac odigrao cijelu utakmicu

U izuzetno zanimljivom susretu četvrtog kola Fiorentina je savladala Atalantu iz Bergama 3:2.

Sjajan fudbal, pet golova, preokreti. Sve to je moglo da se vidi i na radost prisutnih pobjeda domaćina.

Prvi gol viđen je u 20. minutu i to u nizozemskoj režiji. De Roon je bio asistent a strijelac Koopmeiners. Ali Viola je preokrenula do poluvremena. Prvo je Giacomo Bonaventura u 35. minutu pogodio za izjednačenje, a u 45. minutu, tik pred odlazak na odmor, Martines Quarta doneo je vođstvo.

U 53. minutu De Roon je ponovo asistent, a strelac je bio Ademola Lookman. Fiorentina drugi put dolazi do vodstva u 77. minutu. A strijelac je bio Kuanme. Ispostavit će se, to je bio posljednji gol i Viola je pokupila sva tri boda.

Cijelu utakmicu za Atalantu odigrao je Sead Kolašinac.