EVROPSKA LIGA Gojak i društvo u finišu izbjegli poraz, Zvezda nadigrala prvaka Turske

Večerašnjim mečevima kompletirano je 5. kolo Evropske lige.

Fudbaleri Crvene zvezde bili su pod imperativom pobjede protiv prvaka Turske, Trabzonspora, a do nje su došli i slavili rezultatom 2:1.

Proključao je stadion “Rajko Mitić” u 37. minuti kada je Katai je pogodio nakon asistencije Bukarija, ali slavlje nije predugo trajalo. Samo dvije minute kasnije muk, Bakasetas je pogodio mrežu Milana Borjana. Ipak, radost navijačima prvaka Srbije donosi Aleksandar Pešić u 64. minuti, na asistenciju Bukarija, javlja N1.

U drugom susretu ove grupe Ferencvaros i Monaco su remizirali 1:1.

Poveli su gosti preko Ben Yeddera u 31. minuti, ali je poravnanje timu iz Mađarske u 82. donio Zacharlassen.

Amer Gojak je igrao prvih 45 minuta, a Muhamed Bešić od 56. za Ferencvaros.

Pobjedu je u okviru grupe E upisao Manchester United i to protiv Sheriffa iz Tiraspola.

Golove su postigli Dalot (44) i Rashford (65), te Ronaldo koji je povratak nakon suspenzije krunisao pogotkom iz 81. minute.