Pogledajte koreografiju Delija koja je zbunila mnoge: "Fizički nemoguće je..."

Crvena zvezda pobijedila je Ferencvaroš 4:1 u trećem kolu Evropa lige.

Srpski prvak morao je pobijediti kako bi ušao u borbu za prolazak grupe, u kojoj su još francuski Monaco i turski prvak Trabzonspor. Monaco i Ferencvaroš imaju po šest bodova, a Zvezda i Trabzonspor po tri.

Zvezda je povela u 27. minuti golom Guelora Kange, a na 2:0 je povisio Stefan Mitrović osam minuta kasnije. Aleksandar Katai je u 50. minuti pogodio za 3:0, a Kanga je u 60. minuti zabio i četvrti gol za beogradsku momčad. Kristoffer Zachariassen bio je strijelac za mađarskog prvaka u 71. minuti.

Uoči utakmice navijači srpskog prvaka su na sjevernoj tribini Marakane priredili koreografiju. “Fizički nemoguće je, a znaš da želimo to”, poruka je ispod koreografije na kojoj se vidi rezultat 1000:0, pomoćni sudija koji pokazuje zaleđe i štoperica koja pokazuje 59 sekundi.

Mnogi nisu mogli shvatiti što Delije takvom koreografijom žele poručiti. Koreografija je grafički prikaz jedne od novijih pjesama Delija:

“Fizički nemoguće je, a znaš da želimo to – da 1000 puta za minutu, Zvezdo, postigneš gol! Da vodimo 1000:0, da nas ne stignu nikada.. 1001. kada padne – neka ponište zbog ofsajda.”