Ronaldo asistent u pobjedi Manchester Uniteda

Fudbaleri Manchester Uniteda, PSV Einhdovena, Real Sociedada i Union Berlina pobijedili su u mečevima trećeg kola grupne faze Lige Evrope igranim u terminu od 18:45.

SAVVIDES PRESS/EPA

United je gubio na poluvremenu u Limasolu sa 1:0, ali je u nastavku meča preokrenuo rezultat golovima Rashorda (2) i Martiala. Kiprani su u finišu ublažili poraz 2:3.

U startnoj postavi bio je i Cristaino Ronaldo, zabilježio je asistenciju kod drugog pogotka Rashforda.

Najubjedljiviju pobjedu ostvario je PSV na gostovanju šampionu Švajcarske Zurichu– bilo je čak 5:1 za goste iz Nizozemske. Istakao se Gakpo sa dva pogotka i jednom asistencijom.

U Grazu su Sturm i Lazio igrali bez golova. Domaći tim je finiš meča dočekao sa igračem manje (crveni karton u 81. minutu dobio je bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović).

Dennis Hadžikadunić defanzivac Zmajeva odigrao je svih 90 minuta u porazu Malmea u Švedskoj od Union Berlina.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: HJK Helsinki – Ludogorets 1:1, Crvena zvezda- Ferencvaroš 4:1, Monaco-Trabzon 3:1.