Dudićev Radnički remizirao sa Partizanom

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca iznenadili su domaćina Partizana remiziravši 3:3 u Humskoj.

Uprkos očekivanjima navijača Partizana da će slaviti na svom terenu, igrači Radničkog su odigrali hrabro, stigli do neočekivanog boda te time crno-bijele ostavili bez pobjede u trećem od posljednjih četiri duela u Superligi. Golove za goste postigli su Gluščević, Činedu i Vidakov.

Loše je počelo po Partizan već u sedmoj minuti, kada je Gluščević zatresao mrežu nakon sjajne akcije. Adžić je potom udvostručio vodstvo Kragujevčana. Domaći su se uspjeli vratiti u igru golovima Saldanje i Natha prije odlaska na odmor, no Radnički je ponovno preuzeo vodstvo u 74. minuti nakon nespretnog reagiranja Saničanina, piše Sport Centar.

U drugom dijelu igre vidjeli smo pravi spektakl, a Partizan je privremeno stigao do prednosti koja je, međutim, poništena nakon intervencije VAR-a.

Saldanja je potom asistirao za izjednačenje u 87. minuti, ali crno-bijeli nisu uspjeli stvoriti priliku za pobjedu do kraja utakmice. S ovim remijem, Partizan ostaje na drugom mjestu tablice s 44 boda, dva manje od vodeće Crvene zvezde, s kojom će se susresti u srijedu. S druge strane, Radnički se nalazi na 11. mjestu s 20 bodova. Utakmica je bila pravi spektakl, a Kragujevčani su odnijeli bod iz Humske.