Hadžiahmetović i društvo slavili u Švicarskoj, nastupe upisali Tahirović i Gazibegović

Odigrani su posljednji mečevi Konferencijske lige, a u jednom od zanimljivijih Dinamo je zabilježio pobjedu nad Balkanijem od 3:0 te izborio evropsko proljeće.

Do vodstva Dinamo stiže tek u 69. minuti. Mišić je ubacio, a Perić je najviši u skoku za 1:0. Veoma brzo tim Sergeja Jakirovića dolazi do drugog pogotka, a strijelac je bio Petković. Konačan rezultat postavio je isti igrač nekoliko minuta kasnije golom iz penala, prenosi N1.

U ostalim mečevima Bešiktaš našeg Amira Hadžiahmetovića savladao je Lugano 0:2. Prvi pogodak postigao je Cenk Tosun u 36. minuti, a na 0:2 povisio je Amartey.

Bh. fudbaler je odigrao cijeli meč za turski tim koji je završio svoje evropsko putovanje.

Stavljena je tačka i na grupnu fazu drugog po jačini UEFA-inog takmičenja, Ligi Evrope.

Ajax je do ovog kola bio posljednjeplasirani, ali je trijumfom nad AEK-om uspio izboriti plasman u nokaut fazu Konferencijske lige.

Cijeli meč za amsterdamski tim odigrao je naš Benjamin Tahirović, a dva gola postigao je Akpom, dok je jedan dodao Taylor. Garcia je bio strijelac za AEK.

Atalanta je trijumfom nad Rakowom potvrdila prolaz u nokaut fazu, a bili su bolji sa 4:0.

Za tim iz Bergama pogađali su Muriel x2, Bonafanti i De Ketelaere. Sead Kolašinac nije nastupio za Atalantu, dok je Adnan Kovačević odigrao cijeli meč za Rakow.

U drugom susretu grupe Sporting sa 3:0 bio bolji od Sturma. Dva gola postigao Inacio, dok je jedan dodao Gyokeres. Gazibegović je odigrao cijeli meč za austrijski tim.