Poljski mediji: Navijači Zrinjskog izazvali opasan incident, moglo je završiti tragično

Fudbaleri Zrinjski poraženi su u 4. kolu Konferencijske lige u Varšavi od Legije rezultatom 2:0.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u prvom poluvremenu. Prvo je Augustyniak doveo Legiju u prednost da bi Josue sa penala donio pobjedu poljskom timu koji je sada na prvom mjestu skupine E.

Mostarski tim je na ovom gostovanju imao podršku svojih navijača. Poljski mediji pišu o opasnoj situaciji koja se dogodila tokom drugog poluvremena.

Da nije bilo posebne mreže koja je dijelila goste od domaćina, cijeli incident mogao je završiti tragično.

“Na dijelu gdje često sjede djeca, ali i ostali navijači koji ne navijaju organizirano mogla se dogoditi tragedija. U blizini se obično nalaze i navijači gostiju, a ni ovoga puta nije bilo drugačije. Odjeveni u crno, s nekoliko zastava i bubnjem navijači Zrinjskog nisu ispunili sektor, ali su tokom utakmice pokušali probiti nadglasati navijače domaćeg tima.

A nažalost, izazvali su i opasan incident koji je zamalo završio tragedijom. Navijači Zrinjskog zapalili su nekoliko baklji, a jednu su odmah bacili prema navijačima Legije.

Srećom, baklja je ostala na mreži koja razdvaja domaće i gostujuće navijače. Da nije bilo te zaštite, ona bi gotovo sigurno završila na dijelu tribine gdje sjede domaći”, navodi se na portalu sport.pl.