Bundesliga: Bayern nezaustavljiv u Berlinu, Demirović asistent u porazu Augsburga

Augsburg je nakon preokreta na svom terenu izgubio današnji susret 13. kola Bundeslige od Eintrachta iz Frankfurta.

Domaćini su na najbolji mogući način otvorili utakmicu, pogotkom u prvoj minuti. Mergim Berisha je bio strijelac, a asistirao mu je bh. reprezentativac Ermedin Demirović.

No, Sebastian Rode je izjednačio već u 13. minuti, da bi Ansgar Knauff u 64. pogodio za 1:2, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Demirović je odirao cijeli meč.

Bayern je u Berlinu uspio savladati Herthu rezultatom 2.3. Minhenski klub u jednom trenutku je imao tri gola prednosti.

Nakon gola Musiale u 12. minutu, zablistao je reprezentativac Kameruna Choupo-Moting koji je u strašnoj formi.

Snažni napadač pogađao je u 37. i 38. minutu, ali je Hertha do kraja prvog poluvremena uspjela smanjiti zaostatak golovima Lukebakija i Selkea, prenosi SCsport.ba

Bayern je u drugom poluvremenu propustio nekoliko prilika, međutim uspio je da održi vodstvo i osvoji nova tri boda. Sada je, barem privremeno, ponovo na čelu tabele.