Demirović strijelac u dramatičnom duelu Augsburga i Leipziga (VIDEO)

Igrači Augsburga u susretu 11. kola Bundeslige na svom terenu su prokockali visoko vodstvo protiv RB Leipziga, prenosi SC Sport.

Domaći su poveli u 34. minuti pogotkom Mergima Berishe s bijele tačke, da bi prednost Augsburga udvostručio naš napadač Ermedin Demirović.

Sjajno se “Zmaj” snašao nakon kornera i poentirao za 2:0 u 51. minuti. Asistent je bio Berisha. Pogodak reprezentativca BiH bio je njegov peti ove sezone u Bundesligi.

Zatim je Augsburg u 64. minuti preko Vargasa povećao vodstvo, asistent je ponovo bio raspoloženi Berisha. Dvije minute kasnije, Augsburg ostaje s igračem manje jer je Iago dobio drugi žuti karton. Ispostavit će se da će to biti ključni trenutak meča.

Andre Silva je potom smanjio na 3:1 u 72. minuti, da bi minut prije kraja Christophe Nkunku poentirao za 3:2. To ipak nije bilo sve jer je Leipzig preko Ramosa postavio konačnih 3:3 u samom finišu utakmice.