Borac bizarnim autogolom stigao do pobjede protiv Posušja

Fudbaleri Borca savladali su Posušje u 7. kolu Premijer lige BiH rezultatom 1:0, a Široki Brijeg trijumfovao je nad Zvijezdom 09 2:1 na Pecari.

Prvi su zaprijetili domaći fudbaleri. Fićović je centirao, ali golman Kolić je bio siguran. Polovinom drugog dijela prvih 45 minuta Posušje se budi i kreira dvije odlične šanse. Prvo je Bekavac pokušao sa silovitim udarcem, ali pravo u golmana Borca. Nešto kasnije i Rozić puca, ali ponovo je siguran bio golman domaćih.

Najbolju priliku Borac je imao u 40. minuti kada je Kvržić iskosa pokušao iznenaditi Kolića, no pogađa stativu. Nešto kasnije Makarić šutira glavom nakon centaršuta, ali napadač nije bio precizan.

Na početku drugog dijela šansa za goste. Šutirao je Rozić sa distance, a Mijatović krajnjim naporom brani udarac. U 59. minuti velika prilika za goste. Nakon jednog slobodnog udarca, Mandić ne uspijeva glavom pronaći put do mreže sa samo nekoliko metara.

Sjajnu priliku Posušje je imalo u 70. minuti. Babić je odlično šutirao sa vrha kaznenog prostora, a golman Mijatović spašava svoju ekipu. Zatim, velika šansa za goste. Maglica je probio po lijevoj strani, uposlio Brkovića, a ovaj loše šutira iz izgledne pozicije.

Igrala se 86. minuta kada su Banjalučani stigli do pobjede. Poslije centaršuta Kvržića, u želji da interveniše, Marić je pogodio vlastitu mrežu.

Borac sada zauzima treću poziciju na tabeli sa 12 bodova, Posušje je šesto sa devet.

Široki Brijeg slavio je golovima Mamića i Lukića 2:1 protiv Zvijezde 09. Jedini gol za goste, djelo je Veličkovića. Širokobriježani su drugi sa 13 bodova, koliko ima i vodeće Sarajevo, a Zvijezda 09 je posljednja sa svega tri boda, piše N1.