Autogol riješio najveći derbi Italije, Inter grabi ka tituli

Autogol Federica Gattija donio je pobjedu Interu protiv Juventusa 1:0 u najvećem derbiju Italije. Tim iz Milana se ovim trijumfom učvrstio na čelu tabele Serije A i sada ima četiri boda više i meč manje u odnosu na Staru damu.

Juventus se opredijelio za defanzivnu taktiku. Čekali su izabranici Massimiliana Allegrija šanse iz kontranapada i nisu iskoristili dvije dobre prilike.

Kazna je stigla u 35. minutu. Centrirao je Barella u kazneni prostor, a makazicama je loptu zahvatio Thuram. Odskočila je pred golom Juventusa, a na nju je natračao nesretni Gatti i pogodio sopstvenu mrežu.

U nastavku su se uloge promijenile i Juventus je krenuo znatno agresivnije. Međutim, prvu priliku u drugom poluvremenu imao je za domaće Calhanoglu, koji je u 58. minutu pogodio stativu.

Mogao je Gatti da se iskupi u 67. minutu, ali je njegov pokušaja završio malo pored stative. Samo dva minuta kasnije Barella je imao veliku priliku, međutim Szcesny je sjajno intervenisao i sačuvao Juventus u igri.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i slavlje na San Siru je moglo da počne.