Inter nadigrao Udinese: Tri gola za sedam minuta i prvo mjesto na tabeli

Od starta meča ekipa koju sa klupe predvodi Simone Inzaghi bila je bolja.

Juventus je u derbiju kola slavio protiv Napolija, ali se nije dugo zadržao na čelu tabele Serije A, na kojem se poslije trijumfa nad Udinezeom vratio Inter.

Inter se brzo vratio na čelnu poziciju na tabeli Serije A. Prilično lako je tim iz Milana na svom terenu savladao Udineze 4:0.

Od starta meča ekipa koju sa klupe predvodi Simone Inzaghi bila je bolja, imala je inicijativu i šanse, ali je rivala slomila tek u finišu prvog poluvremena.

A taj finiš je bio uraganski. Krenulo je golom Hakana Calhanoglua iz jedanaesterca u 37. minutu, pet minuta kasnije pogodio je Dimarco, a u 44. minutu i Marcus Thuram.

U drugom poluvremenu je opao ritam meča, ali i u takvom odnosu snaga Inter je bio bolji rival, a pobjedu je zaokružio golom Lautara Martineza u 88. minutu.

Trenutno je na tabeli opet lider Inter s 38 bodova, a prati ga Juventus s 36.