Zrinjski izbacio sam sebe

Zrinjski ide u Ligu konferencije

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su u dvomeču od prvaka Moldavije, legije stranaca iz Tiraspola, Sheriffa, sa 1:0.

Nakon mostarskih 0:0, Sheriff je u revanšu slavio sa 1:0, a jedini gol djelo je Igora Savića, koji je nakon kornera zatresao nespretno sopstvenu mrežu i tako napravio razliku u ovome dvomeču.

Slobodno se može reći i da je to bila i jedina prilika za ekipu Stjepana Tomasa, ako se i može nazvati prilikom. Tek u finišu meča Pernambuco je imao jednu šansu, nakon dobrog poteza, ali je Čondrić odbranio njegov udarac. Duboko u sudijskoj nadoknadi vremena, Sheriff je imao i svoju najbolju šansu u ovom dvomeču, Yansane je poslije greške odbrane Zrinjskog pobjegao odbrani Plemića, izašao sam na Čondrića, ali ga je čuvar mreže Zrinjskog zaustavio.

Zrinjski je u ovom dvomeču, naročito u ovom duelu u Kišinjevu bio bolji rival na terenu, stvorili su više šansi, ali na kraju nisu uspjeli savladati Razaka Abaloru na golu Sheriffa.

Odmah poslije postignutog pogotka u 22. minuti, Nemanja Bilbija je u šansi. Dobio je loptu u prostor, našao sebi prostor za šut, ali je šutirao preko gola.

Najbolju šansu Nemanja Bilbija je promašio u 65. minuti utakmice. Dobio je upotrebljiv centaršut sa desne strane, šutirao glavom, ali Abalora krajnjim naporom na gol liniji zaustavlja tu loptu.

Mogao je Zrinjski do pogotka i deset minuta kasnije. Ponovo je to bila sjajna šansa za Zrinjski. Odbrana Sheriffa je kratko intervenisala, lopta pada ispred Karla Kamenara koji je jako dobro šutirao, ali lopta odlazi zamalo pored gola.

Nažalost, Zrinjski ovim porazom završava takmičenje u Ligi prvaka, ali ne i evropski nastup. Plemići se sada sele u Ligu konferencije gdje će za protivnika u drugom kolu imati poraženu ekipu iz meča kvalifikacija za Ligu prvaka F91 Dudelange – Tirana. U prvom meču bilo je 1:0 za Luksemburžane.

Prvi meč Plemići će igrati 21. jula u gostima, a revanš sedam dana kasnije, piše Sport1.ba.

SHERIFF – ZRINJSKI 1:0 (1:0)Stadion “Zimbru” u KišinjevuSudija: Radu Petrescu (Rumunija)Strijelci: 1:0 Savić 22agŽuti kartoni: Lushkja, Guedes (Sheriff), Zlomislić, Janković (Zrinjski)

SHERIFF: Abalora, Guedes, Radeljić, Kiki, Kpozo, Lushkja, Kyabou, Badolo, Yansane, Rasheed (od 77. Pernambuco), Ouattara (od 85. Evangeleou)

ZRINJSKI: Čondrić, Bekić (od 46. Memija), Barišić, Magdić, Ćorluka, Zlomislić (od 46. Kamenar), Savić, Tičinović (od 73. Jukić) , Ćuže (od 46. Mandić), Janković (od 85. Sabljić) , Bilbija