Zrinjski remizirao sa Sheriffom

Bh. predstavnik odigrao neriješeno

FEHIM DEMIR/EPA

U okviru prve utakmice prvog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka, HŠK Zrinjski je ugostio ekipu Sheriffa iz Tiraspola na stadionu Pod Bijelim brijegom. Konačan rezultat utakmice glasio je 0:0.

Igrala se druga minuta utakmice kada je Zrinjski imao jednu od najboljih šansi na utakmici. Ćorluka je poslao povratnu loptu, a Bilbija je ipak šutirao pored gola.

U nastavku utakmice agresivan i visokopozicioniran Zrinjski nije mogao napraviti neku sličnu šansu kao ona iz iz druge minute, dok su gosti iz Moldavije uglavnom napadali “jalovo”.

Nova šansa za Zrinjski dogodila se u 35. minuti utakmice, a tada je golman gostiju nesigurno reagovao, ali ni Bilbija ni ostali napadači nisu bili u blizinu da tu loptu pospreme u mrežu.

U drugom poluvremenu ponovo je Zrinjski imao dosta zrelije i bolje šanse, a ovoga puta Bilbija je promijenio stranu, ali udarac Jukića pogađa samo spoljni dio mreže.

Najopasnija i najbolja šansa za Sheriff u današnjoj utakmici vidjela se tek u 81. minuti utakmice, a tada je Badolo šutirao sa skoro 25 metara, ali lopta odlazi pored gola. Ono što je zanimljivo jeste da je sudijska nadoknada u drugom dijelu iznosila čak devet minuta, međutim ni tada pogodaka nije bilo, pioše Sport1.ba.

HŠK Zrinjski – Sheriff Tiraspol 0:0

Stadion: Pod Bijelim brijegomSudija: Fabio Maresca (Italija)Žuti kartoni: Čondrić, Savić, Sučić, Mandić (Zrinjski) Radeljić, Ouattara, Yansane, Kyabou (Sheriff)

HŠK Zrinjski: Čondrić, Čorluka, Magdić, Barišić, Bekić (Memija 72.), Savić (Zlomislić 72.), Sučić (Kamenar 46.), Tičinović (Malekinušić 90.), Jukić (Mandić 72.), Ćuže, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.

Sheriff Tiraspol: Abalora, Guedes Borges, Kiki, Radeljić, Kpozo, Badolo, Kyabou, Lushkja, Yansane, Rasheed (Pernambuco 74.), Ouattara (Atiemwen 77. (Julien 86.)). Trener: Stjepan Tomas.