Zrinjski protutnjao Konjicom, važna pobjeda Slobode

U sklopu 22. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Igman je dočekao HŠK Zrinjski. Plemići su protutnjali Konjicom i slavili sa 3:0.

Zrinjski je mogao povesti već u desetoj minuti, ali je Bilbija šutirao preko gola.

Zrinjski je došao do prednosti od 1:0 u 26. minuti. Čorluka je prošao po desnoj strani i ubacio, a loptu je u svoju mrežu pospremio Mirko Oremuš koji je, ustvari, pokušavao spriječiti Nemanju Bilbiju da dođe do lopte.

Dobru priliku je u 40. minuti imao Ilinković, no Ćeman je odbranio udarac koji je glavom uputio spomenuti fudbaler Zrinjskog.

Bilbija je imao veliku šansu u 70. minuti, ali nije bio precizan. No, samo tri minute kasnije, Bilbija se iskupio za promašaj. Na asistenciju Ilinkovića Nemanja je glavom pogodio za prednost Zrinjskog od 2:0.

Za konačnih 3:0 za Plemiće pogodio je Kiš 85. minuti na asistenciju Jukića.

Vratili su se fudbaleri Slobode na obnovljeni teren Tušnja i obradovali domaće navijače.

Crveno – crni su slavili trijumf rezultatom 2:1 nad Leotarom i sa vrijedna tri boda pobjegli sa začelja tabele.

Od prvog minuta vidjelo se da će domaćin biti borben i rastrčan, a već nakon pet minuta igre Tuzlaci su poveli. Husejinović centrira sa lijeve strane, lopta dolazi do Vranješa čiji udarac rukom zaustavlja jedan od gostujućih igrača. Siguran sa 11 metara bio je Vranješ.

Nakon vodstva nismo vidjeli mnogo uzbuđenja na tušanjskom travnjaku, a jedino vrijedno spomena bila je situacija iz 34. minute. Ponovo je u glavnoj ulozi Vranješ čiji šut iskosa sa lijeve strane brani golman Leotara.

Na otvaranju drugog poluvremena, Sloboda je bila nešto aktivnija, što joj se isplatilo u 52. minuti. Tada je Husejinović sjajno prošao po desnoj strani i dobro centrirao, a Vranješ je glavio pogodio za 2:0.

Tuzlanski sastav je novu priliku imao u 66. minuti kada je Sučić pokušao sa 20 metara, ali je lopta otišla preko gola. Međutim, nakon toga se igralo na sredini terena i šansi nije bilo sve do 85. minute kada je Aćimović smanjio prednost tuzlanske ekipe za 2:1.

Klub iz Trebinja je do kraja meča pokušavao da dođe do boda, ali u tome nije uspio, pa se Sloboda na kraju uspjela odbraniti i slavila je pobjedu na svom terenu.