Neftci, ipak, prevelik zalogaj, Željezničar se oprostio od Evrope (VIDEO)

Fudbaleri Željezničara su odigrali revanš u Bakuu protiv Neftcija u okviru 2. pretkola Konferencijske lige i izgubili rezulatom 2:0.

Iako su iz Sarajeva doputovali u Baku sa aktivnim rezultatom, Plavi su večeras podbacili u svakom segmentu igre, a stekao se dojam da su i umorni bili već na pola susreta.

Poveli su domaćini preko Saeifija u 19. minuti nakon jako naivne reakcije odbrane Plavih. Tako je završilo prvo poluvrijeme, da bi u nastavku Neftci pogodio još jednom mrežu Plavih.

U 68. minuti nakon jedne gužve ispred gola Plavih i dobre intervencije golmana Muftića nakon udarca Matiasa, Israfilov skače odlično i loptu glavom gura u mrežu gostiju za tada već nedostižnih 2:0.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa se Željezničar večeras oprostio od Evrope.

TOK UTAKMICE

90+10. – Kraj utakmice, Željo se večeras oprostio od Evrope.

90+6. – Nakon 2:2 na Grbavici očekivala se ofanzivnija igra Plavih večeras, ali su djelovali dosta defanzivno. Svakog trenutka sudija će odsvirati kraj meča.

90. – Čak 10 minuta igrat će se još ova utakmica. Nešto ranije požutili su Krpić i trener Bašić.

88. – Ulazimo u sam finiš meča. Potrebno je čudo da Željo izbjegne eliminaciju.

U međuvremenu, Banjoj Luci, nakon pola sata igre nema golova.

84. – Sada su domaćini svjesno pustili sredinu terena Željezničaru, ali bh. tim jednostavno nema večeras ni snage ni rješenja u napadu.

78. – Generalno slaba igra Plavih večeras, ovako se može u 3. pretkolo nekog evropskog takmičenja.

72. – Amoah mijenja Haračića. Dubačkić mijenja Kosorića.

68. – GOOOOL! Israfilov dovodi svoj tim na korak od trećeg pretkola, Neftci sada vodi 2:0! Nakon jedne gužve ispred gola Plavih i dobre intervencije golmana Muftića nakon udarca Matiasa, Israfilom skače odlično i loptu glavom gura u mrežu gostiju.

64. – Turanjanin mijenja Rustemovića.

60. – Opasno je bilo pred golom Plavih sada, ali dobro je sve završilo.

55. – Dva dobra napada Želje. Krpić je pokušao udarcem iz prve nakon jedne akcije, ali je Brkić bio siguran.

50. – Drljo će zamijeniti Ovčinu.

48. – Već nekoliko minuta Ovčina leži na terenu nakon što je zadobio jak udarac u glavu nakon sudara s jednim igračem Neftcija.

46. – Nastavljena je utakmica u Bakuu. Plavi u drugom poluvremenu pod imperativom, moraju zabiti gol.

45+5. – Kraj prvih 45 minuta u Bakuu.

45+1. – Požutio je sada Kosorić.

45. – Finiš je prvog dijela meča, s obzirom na prikazano Bašić može biti i zadovoljan. Važno je da je Željo i dalje u igri i u realnim šansama da nešto napravi večeras. Ali pristup igri definitivno moraju promijeniti.

41. – Mora se priznati da pomalo neozbiljno djeluje igra Želje na sredini terena koju je potpuno preuzeo Neftci. Plavi moraju napasti jer su u minusu od jednog gola.

36. – Nikako da Željezničar poveže nekoliko dobrih pasova na sredini terena kako bi iz toga izrodio neku gol šansu. Osim toga domaći igrači djeluju i rastrčanije.

30. – Trenutno slabo izdanje Plavih u Bakuu, osjeti se neigranje agilnog Amoaha.

24. – Morat će Plavi više izaći prema golu domaćina ako žele da dođu do šanse za gol.

19. – GOOOL!!! Greška odbrane Želje i Saief dovodi Neftci u vodstvo!

16. – Umalo da povedu gosti, Ovčina je primio loptu na oko 18 metara ispred gola domaćina, ali je slabo šutirao pravo u golmana po zemlji.

11. – Mogli su Plavi povesti u Bakuu da je bilo boljeg završnog udarca. Odbrana domaćina je rasčistila opasnost.

6. – Evidentan je pritisak domaćina od starta u želji da što prije postignu pogodak i steknu prednost.

1. – Utakmica u Bakuu je počela.

Treneri Adrian Mutu i Nermin Bašić odabrali su sastave timova za meč na Bakcell Areni.

U tim Želje vratili su se Cocalić i Rustemović dok neće biti Amoaha u prvih 11. Također je primjetna i promjena na golu želje, umjesto Mulalića večeras će stajati Muftić.

NEFTCI: Brkić, Tamas, Sayef, Matias, Aliyev, Mahmudov, Ozobić, Lebon, Israfilov i Buludov.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Jašarević, Cocalić, Kosorić, Galić, Rustemović, Biber, Mekić, Ovčina, Krpić i Haračić.

Na klupi Željezničara ostali su Mulalić, Musić, Gasal, Drljo, Turanjanin, Beća, Amoah i Dubačkić.

Igrači Plavih stigli su na stadion nešto više od sat prije utakmice, a primjetna je pozitivna atmosfera u taboru bh. predstavnika.

Podsjećanja radi, utakmica na Grbavici je okončana rezultatom 2:2. Plavi su poveli golom Haračića u 14. minuti, potom su gosti poravnali nakon jednog udarca koji je Kosorić skrenuo u svoju mrežu u 44. minuti.

U osmoj minute nadoknade prvog dijela meča Amoah pogađa za 2:1, a potom je u 95. minuti meča Hadziyev poravnao prelijepim pogotkom na 2:2.

Dodajmo i to da još jedan bh. klub igra večeras Konferencijsku ligu, Borac će od 20.30 sati ugostiti Austriju nakon poraza 1:0 u prvom meču.