Željezničar i Neftci remizirali na prepunoj Grbavici, odluka pada u Bakuu (FOTO)

Fudbaleri Željezničara su večeras ugostili sastav Neftcija u prvom meču 2. pretkola Konferencijske lige.

Nakon nešto više od 90 minuta Željo i Neftci odigrali su 2:2, pa će odluka o putniku u 3. pretkolo pasti u Bakuu.

Poveli su domaći preko Haračića poveli u 14. minuti nakon što je igrač Plavih glavom zakucao loptu nakon kornera. U 44. minuti Loben uz pomoć Drine pogađa mrežu Želje za 1:1, da bi u 53. minuti prvog poluvremena domaćin nakon majstorije Amoaha poveo s 2:1.

U nastavku su gosti dominirali i kad su svi mislili da je Željo pobijedio prekrasan gol postiže u 95. minuti Hadzhiyev za konačnih 2:2!

TOK UTAKMICE

90+8. – Kraj utakmice.

90+5. – GOOOL! Majstorija Hadzhiyeva u sudijskoj nadoknadi! Kakav gol je sada postigao igrač Neftcija i spasio svoj tim vjerovatno od poraza.

88. – Traže gosti penal sada, ali ga čini se neće dobiti. U međuvremenu žuti karton za trenera Bašića.

90. – Ponovo osam minuta nadoknade!

85. – Ulazimo u finiš meča.

80. – Dosadna utakmica na Grbavici posljednjih desetak minuta, i jedni i drugi kao da nemaju ideju da razviju bilo kakvu akciju na terenu.

77. – Krpić je napustio igru, ulazi Dubačkić.

72. – Zogobolski mijenja Ozobića.

68. – Dominacija gostiju, ali bez velikih prilika pred golom bh. kluba.

61. – Veliki promašaj sada napadača Neftcija Lebona.

58. – Sve je opasniji Neftci u drugom poluvremenu. Plavima kao da već ponestaje snage pogotovo u zadnjoj liniji koja djeluje sve nesigurnije. Srećom azerbejdžanski tim pokazuje da ipak nije toliko strašan protivnik kako su na neki bh mediji pokušali predstaviti bh javnosti.

Poražen je Borac u Beču s 1:0 i to pogotkom Austrije u sudijskoj nadoknadi.

50. – Prilika sada za Želju nakon greške golmana gostiju.

48. – Golman Plavih Mulalić pao je u nesvijest nakon izvedenog indirekta, lopta ga je pogodila direktno ui lice. Ukazuje mu se pomoć.

47. – Velika prilika za goste, sada su dobili indirekt.

46. – Nastavljena je utakmica na Grbavici.

Kraj prvog dijela.

45+8 – GOOOOOL! Majstorija Amoaha za 2:1! Došao je do lopte u kaznenom prostoru gostiju, pobacao protivničke igrače i pogodio za 2:1!

45+5. – Pokušaj Ozobića nakon prodora po desnoj strani, lopta odlazi pored desne stative gola Plavih.

45. – Nevjerovatno! Čak osam minute sudijske nadoknade! Prije toga sudija Frischer podijelio je žute kartone za Ovčinu i Saiefa.

41. – GOOOL! Poravnanje na Grbavici, Loben uz pomoć Drine pogađa mrežu Plavih.

35. – Ovčina mijenja povrijeđenog Jašarevića.

32. – Novi val napada Plavih.

24. – Prekidi i izležavanja su sve češća sada na terenu.

22. – Mirniji dio igre nakon vodstva Plavih. Željo dosta dobro drži minimalno ali vrijedno vodstvo.

U Beču je poluvrijeme, a rezultat se nije mijenjao, i dalje je 0:0.

15. – GOOOOOOL!!! Plavi vode! Haračić je strijelac glavom nakon kornera Plavih.

13. – Korner za Plave nakon dobrog prodora Haračića.

10. – Opasan pokušaj Saiefa, ali pored gola.

8. – Pritisak Neftcija, opasni su gosti gotovo po lijevoj strani gdje nanose mnogo problema Plavima.

5. – Ofanzivno su krenuli i jedni i drugi, Neftci sada pokazuje da ovdje nije došao da izgubi.

1. – Počela je utakmica na Grbavici.

Podsjetimo, nakon što su Plavi eliminisali DInamo iz Minska u dvomeču (2:2 i 1:2) novi rival im je večeras klub iz Azerbejdžana.

Ponovo s očekuje prepuna Grbavica kao i prije dvije sedmice protiv Dinama kada su dobrim dijelom zahvaljujući upravo snažnom vjetru podrške s tribina Plavi uspjeli da “izvuku” 2:2 što im je na kraju i donijelo prolaz dalje nakon pobjede u Bakuu 1:2.

U našoj fotogaleriji možete pogledati kako izgleda Grbavica pred početak utakmice.

Pripremili su u sarajevskom premijerligašu stadion na najbolji mogući način, a vremenski uslovi su idealni za večerašnji spektakl.

Trener Plavih Nermin Bašić odredio je sastav:

Igrači Plavih su izašli na teren, a pogledajte OVDJE kako su dočekani.

Od 20.30 igra još jedan bh predstavnik u Konferencijskoj ligi, Borac, koji večeras gostuje kod bečke Austrije. Trenutni rezultat je 0:0.

Za Neftci igraju: Brkić, Tamas, Matias, Buludov, Allyev, Eddy, Makhmudov, Jaber, Ozobić, Lebon i Saief.