UEFA dijeli kazne: Rumunija će igrati bez gledatelja, Hrvatska bi mogla biti sljedeća

Europska nogometna organizacija (UEFA) kaznila je Rumunski nogometni savez s 52.000 eura i jednom utakmicom bez gledatelja nakon izgreda na dvoboju Rumunije i Kosova u Bukureštu.

Skoro sat vremena trajao je prekid na spomenutom kvalifikacijskom susretu za odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine, u kojem je domaćin slavio 2-0. Ogled je prekinut u 18. minuti zbog toga što su domaći navijači izvjesili transparent „Kosovo je Srbija“, ali i zbog povika istog sadržaja te bacanja pirotehničkih naprava na teren.

Tijekom intoniranja gostujuće himne stadionom se orilo „Srbija, Srbija“, nakon čega su uslijedili slični povici. Reprezentativci Kosova su u 18. minuti napustili travnjak, a vratili su se nakon što se uzavrela atmosfera smirila te je ispražnjen dio tribine gdje su bili najžešći domaći navijači, piše N1.

Bez gledatelja Rumunija će tako morati odraditi prvi sljedeći domaći susret, ogled protiv Andore 15. listopada.

U kvalifikacijskoj skupini I Rumunija je trenutačno druga na ljestvici. Ima 12 bodova, odnosno, dva manje od vodeće Švicarske. Kosovo je pretposljednji, peti i ima četiri boda.

Ostaje za vidjeti što će biti s Hrvatskom uslijed kontroverzne zastave na Rujevici u utakmici s Latvijom te nereda na tribinama u Armeniji. Vatrenima također prijeti mogućnost da na Opus Areni protiv Turske igraju bez gledatelja kada stigne konačni sud krovne europske nogometne organizacije.