NEĆE ODUSTATI: Kosovo prijavilo Rumune UEFA-i, očekuju tri boda (VIDEO)

Ne stišava se bura nakon utakmice Rumunije i Kosova u Bukureštu, koja je bila prekinuta zbog ponašanja rumunskih navijača.

Skoro sat vremena trajao je prekid u Bukureštu. Duel je prekinut u 18. minuti zbog toga što su domaći navijači izvjesili transparent ”Kosovo je Srbija” i ”Besarabija je Rumunska”, ali i zbog povika ”Srbija, Srbija”, te bacanja pirotehničkih naprava na teren, prenosi Gol.hr.

Kosovari su se povukli s travnjaka, ali susret se nastavio te je Rumunija s dva kasna pogotka došla do velikog slavlja, ali kosovski Savez ne misli odustati.

Cjelokupni incident u Bukureštu izazvao je veliki skandal Fudbalski savez Kosova podnio je tužbu UEFA-i Sudu za sportsku arbitražu (CAS-u) u nadi kako bi utakmica izgubljena 2:0 na terenu mogao dobiti 3:0 za zelenim stolom.

”Prikupili smo sav foto i video materijal kako bi kompletirali dokumentaciju za tužbu u kojoj dokazujemo da su navijači Rumunije jezikom mržnje i narušavanja imidža imena reprezentacije ocrnili utakmicu nesportskim ponašanjem. Obratili smo se Disciplinskoj komisiji UEFA-e sa zahtjevom da se poduzmu sve mjere u vezi s nacionalističkim povicima, transparentima i jezikom mržnje rumunskih navijača”, objavili su Kosovari.

Posljednji put nešto se slično dogodilo u Beogradu 2014. godine kada su se sastali Albanija i Srbija, utakmica se pamti po dronu koji je uletio na travnjak stadiona JNA, ali i po napadima srpskih navijača na igrače Albanije.

Tada je u 42. minuti utakmica prekinuta, sudac Martin Atkinson je poslao igrače u svlačionicu, a Albanci nisu htjeli nastaviti s igrom te je naposljetku nakon tužbe upisana pobjeda 3:0 Albaniji.