Turska srušila Hrvatsku, Kosovo i Albanija upisali sigurne pobjede

Večeras je odigrano osam utakmica kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Njemačkoj.

Ranije večeras, u terminu od 18:00, odigrana je utakmica između Latvije i Armenije u okviru grupe D. Uspješnija je bila domaća reprezentacija koja je sa igračem manje slavila pobjedu rezultatom 2:0. Bila je to i prva pobjeda Latvije u ovim kvalifikacijama.

U okviru grupe D također je odigrana još jedna utakmica, između Hrvatske i Turske. Derbi večeri je privukao mnogo pažnje, posebno jer se radilo o borbi za prvo mjesto u grupi. U uzbudljivoj utakmici bolja je bila reprezentacija Turske koja savladala domaću reprezentaciju rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je Yilmaz u 30. minuti utakmice, piše Sport Centar.

Grupa D:

Latvija 2:0 Armenija (Ikaunieks 39’, Balodis 68’)

Hrvatska 0:1 Turska (Yilmaz 30’)

U okviru grupe A odigrane su dvije utakmice. Španija je ugostila Škotsku, dok je Norveška gostovala Kipru. Španija je tek u posljednjih 15-ak minuta slomila otpor Škotske koja se dobro držala u defanzivi, ali to joj nije bilo dovoljno da izbjegne poraz rezultatom 2:0. Golove za Španiju su postigli Morata u 74. i Sancet u 86. minuti. Norvežani su ubilježili sigurnu i ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:0. Golove su postizali: Sorloth u 33., Haaland u 65. i 72., te Aursnes u 81. minuti.

Grupa A:

Španija 2:0 Škotska (Morata 74’, Sancet 86)

Kipar 0:4 Norveška (Sorloth 33’, Haaland 65’, 72’, Aursnes 81’)

U grupi E odigrane su dvije utakmice. Albanija je ugostila Češku, a Poljska je gostovala na Farskim Otocima. Albanci su slavili ubjedljivu i sigurnu pobjedu rezultatom 3:0. Golove za Albaniju su postigli Asani u devetoj i Seferi u 51. i 73. minuti. Poljska je također ubilježila sigurnu pobjedu u gostima kod Farskih Otoka rezultatom 2:0. Strijelci za Poljsku su bili Szymanski u četvrtoj i Buksa u 65. minuti.

Grupa E:

Albanija 3:0 Češka (Asani 9’, Seferi 51’, 73’)

Farski Otoci 0:2 Poljska (Szymanski 4’, Buksa 65’)

U okviru grupe I trebale su biti odigrane tri utakmice, ali je utakmica između Izraela i Švicarske odgođena. U preostale dvije utakmice Andora je ugostila Kosovo, a Bjelorusija Rumuniju. Dok je utakmica između Bjelorusije i Rumunije završena bez golova i pobjednika, u Andori smo vidjeli potpuno drugačiju predstavu. Kosovo je ubjedljivo savladalo domaću reprezentaciju rezultatom 3:0, a golove su postigli Rashica u 26. i 71. minuti, te Zeqiri u 83. minuti.