U meču obilježenom tankim živcima Barcelona odnijela pobjedu

Fudbaleri Barcelone u derbiju 3. kola prvenstva Španije u gostima su pobjedili ekipu Villarreala rezultatom 4:3.

Katalonci su vodili 2:0, pa gubili 3:2, ali su u roku od samo tri minuta uspjeli da preokrenu i sačuvaju prednost do kraja duela u predgrađu Valencije.

Branilac titule je ostvario drugi uzastopni trijumf i sa sedam bodova nalazi se na diobi drugog mjesta sa Gironom, dok su slijepi miševi ostali na tri osvojena boda. Lider je madridski Real sa maksimalnim učinkom.

Katalonci su poslije 15 minuta igre imali dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Gavija i De Jonga, ali je Villarreal do odlaska na odmor uspio da izjednači.

Baena je u 50. minutu režirao veliki preokret i činilo se da Villarreal može da uzme „skalp“ velikom rivalu. Međutim, rezervista Ferran Torres je u 68. minutu poravnao na 3:3, a izuzetno zanimljivi meč odlučen je golom Lewandowskog tri minuta kasnije, javlja N1.